Poprzedni samochód odmówił posłuszeństwa, jego gwarancja wygasłą już dawno temu a naprawa okazuje się nieopłacalna ze względu na podeszły wiek pojazdu i bardzo wyeksploatowany stan. Odpowiedź w takiej sytuacji okazuje się prosta — potrzebny jest nowy samochód niezbędny do robienia zakupów, wyjazdów rodzinnych i dojazdu do miejsca pracy. Niestety wykonanie nie jest tak samo łatwe, jak odpowiedź. Na zakup samochodu potrzebne będą pieniądze przeważnie większych pokładów, których nie można sobie pozwolić przeznaczyć na kupno pojazdu, gdyż przeważnie nawet bardzo tani, używany samochód jest w stanie pochłonąć całą wypłatę miesięczną, co jest niedopuszczalne z racji potrzeby zakupu żywności, środków czystości, papieru toaletowego i innych niezbędnych do funkcjonowania przedmiotów użytku codziennego, nie wspominając nawet o ewentualnych naprawach narzędzi kuchennych takich jak mikrofale, lodówki, piekarniki, czajniki, bez których obecnie nie można przygotować nawet najprostszego posiłku. Samochód jest potrzebny jednak mimo wszystko, pieniądze trzeba w jakiś sposób zdobyć — kołem ratunkowym okazują się wszelkiego rodzaje pożyczki udzielające przez instytucje pozabankowe, gdyż z bankowymi wiąże się długi czas oczekiwania na decyzję i brak pewności na udzielenie jej. Gdy już doszliśmy do wniosku, że zakup samochodu jest niezbędny, następnie trzeba podjąć decyzję czy decydujemy się na nowy pojazd z salonu, czy używany od osoby prywatnej bądź komisu samochodowego. Należy sobie również odpowiedzieć na pytanie, w jakim terminie będziemy mogli spłacać zadłużenie.

1 Zakup nowego samochodu.

a) Pożyczka ratalna — umożliwia pożyczenie znacznej kwoty pieniężnej, która jest spłacana przez pożyczkobiorcę przez okres od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Ustalone z pożyczkodawcą odstępy spłat ratalnych są przeważnie cotygodniowe lub comiesięczne.

b)Linia pożyczkowa — ta metoda daje możliwość wykorzystania wcześniej wraz z pożyczkodawcą określonej sumy pieniężnej z w wybranym dla nas czasie.

2. Zakup samochodu używanego.

a) Chwilówki — umożliwiają dostęp do środków pieniężnych niemal natychmiast, jedyne co wystarczy zrobić to podpisać odpowiednie dokumenty wraz ze wpisaniem niezbędnych danych do finalizacji. Pożyczki tego typu wymagają regulacje zadłużenia, w krótkim czasie i oferują zdecydowanie mniejsze sumy niż w przypadku samochodów prosto z salonu.

b)Pożyczki społecznościowe — znalezienie osoby, która pożyczy niewielką sumę pieniędzy rzędu jedynych kilku tysięcy złotych, nie będzie dużym wyzwaniem, na portalach poświęconych pożyczkom społecznościowym nie będzie szczególnie, dużo osób jest w stanie poświęcić swoje środki, gdyż jest to dla nich dobra inwestycja, przynosząca satysfakcjonujące rezultaty.

Kupno samochodu bez posiadania pieniędzy wbrew pozorom nie jest skomplikowanym procesem, w którym każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie wariant.