Organizacja ceremonii pogrzebowych

Organizacja ceremonii pogrzebowych Chojna

Zachodniopomorskie

Człowiek wytwarza się i umiera. Pogrzeby zbierają się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a i z obowiązkiem dopełnienia wszelkich formalności powiązanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe winnym stanowić dane profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Trzcińsko-Zdrój

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu osoby powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument konieczny do wykonania pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Jeżeli są podejrzenia, że zgon zaszedłem w zysku wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może natomiast osiągnąć taki dokument od lekarza sądowego, który badał przerwy w zakładzie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa
poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w procesie trzech dni od daty śmierci zmarłego. Następnie powinna nastąpić z projektem o wystawienie aktu zgonu. Niezbędne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Materiał ten uprawnia do kupienia zasiłku pogrzebowego również stanowi wskazany do załatwiania kwestii powiązanych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Trzcińsko-Zdrój

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z pracownikiem domu pogrzebowego, ustalany jest termin pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że chce taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w przypadku kremacji. wybór obrządku religijnego w jakim posiada odbyć się pogrzeb lub nowego rodzaju pogrzebu ( w przypadku pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług związanych z koleją pochówku, między innymi:

ogłoszenie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez specjalisty ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W przypadku pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie pozostaje porozumieć się z księdzem w istocie organizacji nabożeństwa żałobnego i miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki dokonuje się w obecności księdza, który odprowadza zmarłego na środowisko ostatniego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku uczestniczy często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi zetknąć się z administracją cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Pozostaje też wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który poprowadzi ją w specjalny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a także opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o miejscu, w jakim sprawi się stypa. Koszt wynajęcia mistrza imprez to wydatek około 300 zł.

Pogrzeb wiążę się a z mnóstwem formie i kosztami, jakie rodzina musi ponieść organizując pochówek. Na powodzenie w takiej form mogą zawierać na wsparcie innych członków rodziny, a także państwa, które wypłaci rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po pozyskaniu poprzez nią listu zgonu. Warto pamiętać, że pogrzeb nie pragnie być wytworny i nawet przy małych środkach można godnie pożegnać zmarłego.
Dużo informacji
Dużo wiedz o organizacji imprez pogrzebowych na kartce Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Trzcińsko-Zdrój

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments