PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Drawno

Zachodniopomorskie

Nie z dzisiaj wiadomo, że proste, a przy tym tożsame z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest prostym surowcem, który szuka szerokie zastosowanie, nie chociaż w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce uważają się naprawdę duże złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Stanowi więc nic nowego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Choszczno

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego wyjątkowa wytrzymałość – wówczas nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy wyróżnia się największą odpornością na działanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego otrzymuje się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz również zaprawy murarskie i beton, jakie są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Bierze się spośród niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Dodatkowo stanowi wtedy towar na tyle popularni i otwarty, że używa się go jeszcze do realizacji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Choszczno

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy z tego, że uznanie otrzymałeś nie właśnie na terenie budownictwa, lecz również dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek traktowany jest do uprawiania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, lub chociażby w budowaniu biżuterii oraz nowych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego montują się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i dojdzie w gusta najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Choszczno

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Kiedy już zostało wspomniane, piasek kwarcowy wyróżnia się wyjątkową mocą i dlatego idealnie przyznaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, dajemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka ziemia będzie nie tylko wytrzymała, lecz również antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą gra się oraz do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Choszczno

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz i warunki atmosferyczne. Za historią tych właśnie zalet można je wykorzystywać zarówno we pomieszczeniach, kiedy a do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe znane są w branży nie jedynie ze naszego szerokiego zastosowania, lecz również dużych możliwości pięknych i rodzajów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy otrzymać wiele różnych wersji kolorystycznych, odpowiadając tym jednym posadzkę do swoich spraw i marzeń o tymże jak powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie zapominajmy, że jakąś spośród ważniejszych przestrzeni istnieje jeszcze ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia książce i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Choszczno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments