poczta kurier

Poczta kurier Piechowice zamów online

Dolnośląskie

Z powodu wzrastającego rytmu życia i większej popularności transakcji internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku oferty przyciągają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Bolesławiec jest bardzo proste i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Bolesławiec

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to takie o małych wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera dużo upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas i nasze nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka elementów, najpierw trzeba złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wymaganiami i poczekać aż Poczta kurier Bolesławiec pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może przejąć naszą paczkę nawet w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na przekazaniu paczki gdzieś na czas. Najczęściej czas doręczenia paczki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo przesyłek miesięcznie warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć formalności. Ponadto mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tylu przesyłek na pewno zauważymy również korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i wymagało od nas siły, szczególnie gdypaczki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych jest mniejsza aniżeli opłata za każdą z paczek z osobna. Jeśli potrzebujemy wysyłać duże ilości paczek dobrze jest skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, gdy pakunek który potrzebujemy przesłać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz dużo waży? Rozsądnym rozwiązaniem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od wysłania zwykłej paczki. Także musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę oraz ułatwić kurierowi odbiór. Z racji na rozmiary przesyłki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania ładunku.

Warto pamiętać, że wyliczając rozmiary przesyłki oraz masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta waży około 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zwiększyć swoją masę pod wpływem wilgotności, w związku z tym rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej wagi przesyłki. Decydując się na paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy jest ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie może stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wydania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne zasady dotyczące wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego warto poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej folią lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Oczywiście Poczta kurier Bolesławiec chce żeby wszystkie paczki były traktowane z delikatnością, jednak należy pamiętać, że podczas przewozu nasza przesyłka może się przechylać a nawet być zgnieciona przez inne paczki.

Inną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Bolesławiec odbierając przesyłkę potrzebuje również ten dokument dostać i jeśli nie wygenerowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. Tym samym przedłużamy czas odbioru paczki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego dobrze jest myśleć nie tylko o sobie, ale również o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Bolesławiec .

Zobacz również poczta Kurier