pożyczka w 15 minut

Pożyczka w 15 minut

Poradnik

O produktach finansowych warto wiedzieć więcej, dlatego każdy powinien też dowiedzieć się nieco o pożyczkach. Podstawową wiedzę, a także to, dlaczego warto brać pożyczki, można znaleźć w tym artykule, więc warto poświęcić chwilę, aby go przeczytać.

Pożyczki to możliwość wyjścia z bardzo trudnej sytuacji, a także możliwość wykorzystania jakiejś okazji. Powodów do tego, dlaczego warto wziąć pożyczkę, może być jeszcze naprawdę dużo. Jeśli ktoś chce poznać jeszcze kilka z nich, to powinien przeczytać ten artykuł.

pożyczka w 15 minut

Pieniądze przydają się każdemu z nas, szczególnie wtedy, gdy znajdujemy się w jakiejś poważniejszej potrzebie. Przydadzą się też, jeśli ktoś chce spełniać swoje marzenia i uzasadnione zachcianki. Jednak skąd te pieniądze wziąć? Oczywiście można oszczędzać, ale nie raz one są potrzebne już na za chwilę. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie po prostu wzięcie pożyczki. Jeśli ktoś chce o tym się dowiedzieć nieco więcej, to niech kontynuuje czytanie.

Czym jest pożyczka?

Niektórym postawione pytanie może wydawać się głupie, lecz niestety ma ono swoje uzasadnienie. Bardzo duża liczba Polaków nie zna się na ekonomii, jak i pojęciach ekonomicznych, przez co myli między innymi właśnie pożyczkę z kredytem. Niestety nie ma odpowiedniego poziomu wykształcenia finansowego, dlatego samemu poprzez doświadczenie w dorosłym życiu poznaje się te wszystkie różnice, które istnieją na rynku finansowym. W tym wypadku jest ona znaczna, ponieważ kredyt, jak i pożyczka, to zupełnie coś innego.

pożyczka w 15 minut
pożyczka w 15 minut

Oba te produkty finansowe kojarzą nam się z pożyczeniem pieniędzy i jest to dobre skojarzenie, jednak już na dalszym etapie nie mają za wiele wspólnego. Trzeba znać różnice między nimi, aby dobrze podejmować decyzję co do zobowiązań finansowych. Przede wszystkim należy wiedzieć, że kredytu nie może nam udzielić każdy. Jest to wyłącznie pożyczka w relacji między podmiotem a bankiem, który działa na podstawie prawa bankowego. Nikt inny nie może dać nam kredytu. W związku z tym oczywiście banki mają pewną przewagę, lecz ich wadą mogą być na przykład wymagania, które są przez nie stawiane. Banki, jeśli chodzi o kredyty, mają dość restrykcyjne podejście. Umowa z klientem może być bardzo skomplikowana, a początkowo realne oprocentowanie nie jest za często podawane. Banki także zazwyczaj proszą o udostępnianie im takich danych jak zarobki, aktualne kredyty itd. Jeśli ktoś miał kiedyś problemy ze spłatą kredytu, to teraz poprzez wpisanie na specjalną listę dłużników, banki będą uniemożliwiały mu podjęcie kolejnych zobowiązań. Pewnym niewygodnym dla wielu z nas szczegółem, jest także to, że bank chce wiedzieć, na co my wydajemy nasze pieniądze i może to być tylko na jasno określony cel. Można poczuć się nieco osaczonym, bez braku swobody. Jest to jednak konsekwencja współpracy z bankiem, który na przykład jest w stanie nam dać bardzo wysoki kredyt, a także na bardzo długi okres, czego nie zawsze będziemy w stanie uzyskać w firmach zajmujących się pożyczkami.

Pożyczki natomiast różnią się tym, że opierają się one na kodeksie cywilnym i tak naprawdę taką pożyczkę może udzielić każdy każdemu, o ile oczywiście obie strony umowy posiadają pełnię praw, która pozwala na zawarcie legalnej umowy. Jest ona także obarczona mniejszymi restrykcjami i można ją dostać od ręki. Oczywiście są to określone kwoty, lecz zawsze mogą służyć, jako awaryjne, czy też, żeby tego tak tragicznie nie nazywać, jako okazjonalne pożyczanie pieniędzy. W przypadku firm udzielających pożyczek rzadko zdarza się, aby wymagały one zaświadczenia o dochodach. Im tak naprawdę zależy tylko na tym, aby ta pożyczka została spłacona w terminie i oni niczym więcej raczej już nie będą się przejmować. Takie firmy są dla klientów o tyle wygodne, że nawet jeśli klient potrzebuje pieniędzy bardzo szybko, to nie ma problemu z uzyskaniem takiej pożyczki. Jest to po prostu bardzo wygodny sposób zwiększania chwilowo swoich zasobów pieniężnych.

Szybka pożyczka na szybkie rozwiązywanie problemów

Niestety zdarzają się czasem takie przypadki, gdzie pieniądze są nam potrzebne bardzo szybko. Nigdy nie jesteśmy przewidzieć, co nas może złego spotkać, więc raczej nie przygotowujemy specjalnie na taką okazję oszczędności, jednak jak na złość, zawsze coś się trafi. Może to być mniej lub bardziej poważne i może akurat nie do końca może nas stać, aby rozwiązać taki problem, ale warto próbować i takim rozwiązaniem może być na przykład pożyczka.

Kiedy może taka pożyczka się przydać? Na przykład, gdy zepsuje nam się auto, które użytkujemy na co dzień, na przykład na dojazdy do pracy. Jest to raczej nieprzyjemna sytuacja, szczególnie jeśli to jest jedyny środek komunikacyjny, którym można udać się do pracy i tak naprawdę, to zapewnia on nam w pewien sposób stały przychód. No ale nie każdego stać, aby zaraz po zepsuciu się auta, oddać je do mechanika i naprawić. Niektórzy muszą na to odłożyć pieniądze, ale jak to zrobić, jak nawet nie można dojechać do pracy? Najlepiej jest wziąć po prostu pożyczkę, która pozwoli na zapłacenie mechanikowi, a jeśli ktoś w miarę panuje nad swoimi finansami i potrafi je dopiąć, to ze spłatą nie powinno być problemu. Przecież te pieniądze i tak jakoś musiałyby się znaleźć, jednak teraz po prostu będzie to rozłożone w czasie.

Niestety czasem zepsute auto, może być naprawdę małym zmartwieniem, w porównaniu do czegoś takiego, jak choroba kogoś bliskiego, wypadek, potrzeba rehabilitacji itd. W takich chwilach pieniądze naprawdę są potrzebne i zdobywa się je za wszelką cenę. Oczywiście można organizować zbiórki, zbierać po rodzinie, jednak na to potrzebny jest czas. Można też starać się o kredyt, jednak raczej żaden bank nie udzieli go na taki cel. Najlepszym sposobem byłoby więc wzięcie pożyczki. Nawet minimalna kwota, która pomoże, chociaż na początku, może być znacząca. Na zdrowiu nie można oszczędzać, dlatego nawet nie ma co się za długo zastanawiać.

Oszacuj wady i zalety

Jednak nawet, mimo że decyzja powinna być czasem podjęta naprawdę szybko, to jednak nie powinna to być pochopna decyzja. Za każdym razem należy rozważyć jakieś za i przeciw. Trzeba na to poświęcić, chociażby godzinę, aby podjąć właściwą decyzję i nie popełnić żadnego błędu. Jeśli ktoś poważnie podejdzie do tematu, to uniknie problemów, które mogą wyniknąć z tego, że bierze się pożyczki bez zastanowienia, a te problemy mogą być naprawdę poważne.

Pożyczkę należy brać wtedy, gdy naprawdę warto. Może okazać się, że przyspieszy ona zakup czegoś dla nas bardzo ważnego, a sama pożyczka będzie bardzo korzystna. Oczywiście nie chodzi tu o to, żeby brać ją w czasie trwania normalnej oferty, lecz na przykład, gdy natrafi się taka okazja, jak jakaś przecena, czy też inna specjalna oferta. Każde zmiany w pożyczkach, które są na naszą korzyść, powinny być przez nas rozważone, aby mieć jakieś dodatkowe pieniądze, lecz zawsze na określony cel. Należy samemu tak naprawdę wykreować sobie kryteria, które będą decydowały o tym, czy warto, czy też nie i to na ich podstawie podejmować decyzję.

Pożyczki nie są zwykłym zobowiązaniem, którym nie trzeba się przejmować. Jest to bardzo duża odpowiedzialność, która w razie problemów, może ciągnąć za sobą poważne konsekwencje, należy więc kilka razy zastanowić się przed jej podjęciem, czy naprawdę jest nam potrzebna i przede wszystkim, czy będziemy ją w stanie spłacić. Dobrze byłoby, jeśli ktoś dokładnie wie, jak może obciąć wydatki w razie potrzeby, aby przede wszystkim spłacić pożyczkę, jest to priorytet, ponieważ podczas przekraczania okresu spłaty, odsetki mogą być naprawdę wysokie.

Jeśli już poszukujesz firmy, która ma Ci udzielić pożyczkę, to rozejrzyj się trochę po najbliższej okolicy i przeanalizuj oferty różnych firm tak, aby wybrać tę najlepszą. Lepiej jest uniknąć wybierania firmy pierwszej lepszej, ponieważ można wtedy dużo stracić. Może okaże się, że firma, która znajduje się nieco dalej, będzie miała niższe oprocentowanie, lepsze warunki, będzie o wiele lepsza obsługa klienta? Lepiej jest poświęcić trochę własnego czasu, ale wiedzieć, że wybrało się najlepszą spośród wszystkich możliwych ofert. Niektórzy, jeśli zdecydują się na pierwsze lepsze przedsiębiorstwo, mogą potem żałować swojej decyzji.

Dlaczego w ogóle warto?

Niektórzy jednak może jeszcze nie są do końca przekonani, czy pożyczka, to najlepszy wybór, na jaki mogą się zdecydować. Dlatego też warto poznać kilka kolejnych powodów, dlaczego warto wybrać właśnie tę formę uzyskania dodatkowych pieniędzy.

Każdy z nas ma jakieś swoje marzenia i cele, które chciałby spełnić. Nie warto pozostawać przy samych marzeniach i myśleniu o nich, bo przecież z tego nic nie osiągamy i nie daje nam to żadnych korzyści. Marzenia nieraz wymagają jakiegoś zaangażowania finansowego i chyba każdy jest tego świadom i właśnie tutaj pojawia się jeden z głównych problemów. Skąd brać pieniądze na to, aby spełniać swoje marzenia? Niektórzy po prostu mają tyle wydatków, że nie są w stanie odłożyć odpowiedniej kwoty i niestety ich marzenia pozostają w sferze niespełnionych planów. Wśród marzeń niejednokrotnie znajduje się takie, które mówi na przykład o jakimś wyjeździe zagranicznym do miejsca ze snów. Jeśli o czymś marzymy, to czasem przeglądamy na przykład oferty w Internecie, które mogłyby doprowadzić do spełnienia takiego marzenia. Nadal jednak to wszystko pozostaje w tej sferze nieosiągalnej, ze względu na cenę. Czasem jednak takie wycieczki są nawet bardzo, ale to bardzo przecenione. Szkoda by marnować taką okazję, która już może się nie powtórzyć. Zamiast więc tylko użalać się nad swoim losem, wystarczy skorzystać z okazji i wziąć pożyczkę, która może pomóc w spełnieniu marzeń. Taką pożyczkę można przecież potem spłacać przez jakiś czas, marzenie zostanie spełnione i będzie można wreszcie coś wspominać i być zadowolonym ze swojego życia. Lepiej jest się zdecydować na taki krok, niż zrezygnować, a następnie tego żałować.

Jeśli ktoś poważnie myśli o swojej przyszłości, to wie, co to znaczy rozwija się i ciągle stawia na rozwój. Jednak rozwijanie może być też nastawione na swoich bliskich, na przykład dzieci, które najlepiej jest wspierać w rozwoju od najmłodszych lat. Dlatego warto inwestować zarówno w siebie, jak i w dzieci, ponieważ w przyszłości może to przynieść naprawdę wysokie profity. Jeśli komuś zależy na tym, aby w przyszłości osiągać sukcesy, to chyba nie ma nad czym się zbyt długo zastanawiać. To raczej jest jasne, że okazji nie można marnować. A czym może być taka okazja? Kurs, który rozwija nas w konkretnym kierunku, czy też wycieczka zagraniczna na obóz, która rozwinie pod względem umiejętności lingwistycznych i nie rzadko jest też ukierunkowana na konkretną sferę, w której można zdobyć niesamowite ilości wiedzy. Po prostu każda możliwość zdobycia kolejnych doświadczeń nie powinna zostać odpuszczona. Może i teraz będzie się to wiązało z pożyczką i wydatkami, ale za jakiś czas można liczyć na naprawdę spory zwrot.

Zachowaj zdrowy rozsądek

Z racji tego, że wydatków z pożyczki nikt nie kontroluje, niektórych nieco ponoszą wodze wyobraźni i gdy już tylko otrzymają pieniądze, to nie do końca potrafią się opanować, jeśli chodzi o ich wydawanie. Nie należy jednak postępować w ten sposób, że całe pieniądze z pożyczki, wyda się na głupoty. Każda pożyczka, nawet jeśli nie wymaga tego firma, powinna mieć jakiś cel i lepiej jest resztę z pożyczki przeznaczyć na część jej kolejnej raty, niż marnować na głupoty i potem trzeba liczyć się z większymi problemami finansowymi. Każdy zakup, który będzie dokonywany z pożyczki, powinien być przemyślany co najmniej kilka razy, aby mieć pewność, że na pewno można sobie na niego pozwolić.

Pożyczka oznacza mniej formalności, mniej kontroli i szybkie pieniądze, więc jeśli ktoś potrzebuje gotówki, to chyba nie ma nad czym się zbyt długo zastanawiać. Jednak mimo wszystko warto uważać, aby nie wplątać się w żadną spiralę długu i pozostaje po prostu korzystać z możliwości spełniania potrzeb.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments