Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe online

Poradnik

Pożyczki społecznościowe online – dlaczego tak mocno zdobywają na popularności? Pożyczki społecznościowe online to stosunkowa nowość w naszym kraju, mimo iż pierwsze platformy oferujące tzw. social lending działają w naszym kraju już od 2008 roku.

Pożyczki społecznościowe

W ostatnim czasie ich rozwój mocno przyśpieszył, powstaje coraz więcej nowych platform, które zaczynają między sobą konkurować. Rozwój social lending związany jest z coraz szerszym zapotrzebowaniem Polaków na szybkie pożyczki i omijanie kolejek w bankach. Wzrosła nasza świadomość i coraz chętniej posługujemy się Internetem, dlatego nie ma się co dziwić rosnącej popularności pożyczek społecznościowych.

Czym właściwie są pożyczki społecznościowe?
Oczywiście nie brakuje nadal osób, które nie do końca wiedzą, co kryje się pod hasłem pożyczki społecznościowe. Otóż są to pożyczki udzielane między osobami prywatnymi – tak naprawdę platformy internetowe są jedynie pośrednikiem, który ułatwia zawieranie świadczeń i gwarantuje ich pełne bezpieczeństwo, stawiając sporą wagę na weryfikację danych obu stron i terminową spłatę. Jedna osoba pożycza od drugiej – osoby zarejestrowane na platformie, które przejdą weryfikację (podstawowa wymaga podania danych osobowych i wykonanie przelewu weryfikacyjnego, jednak są też weryfikacje dodatkowe, które zwiększają wiarygodność użytkowników), mogą występować w dwóch rolach – jako inwestor lub pożyczkobiorca. Inwestorem jest osoba, która dysponuje nadwyżką swojego kapitału i chce go pożyczyć – każdy pożyczkodawca ma gwarantowane oprocentowanie, zależne od pożyczanej kwoty. Opłaca się to jednak bardziej niż bankowe lokaty. Pożyczkobiorcy natomiast deklarują ile chcą pożyczyć i wyznaczają cel swojej pożyczki – jeśli znajdzie się jeden lub kilku inwestorów zainteresowanych ofertą, mogą oni zostać pożyczkodawcami. Na spłatę zobowiązania przeznaczono 30 dni z możliwością przedłużania tego okresu do 60 lub 90 dni. Zazwyczaj pożyczki społecznościowe online opiewają na kilkaset złotych, jednak zdarzają się również wyższe kwoty – to zależy już od ustaleń między dwiema stronami i tym, na co się zgodzą. Na portalach z pożyczkami społecznościowymi, oferty wystawiane są jako aukcje i mogą zostać zrealizowane dopiero wtedy, gdy znajdzie się chętny. Z tego powodu oferowane warunki pożyczki są bardzo ważne, szczególnie iż konkurencja jest coraz większa. Osoby będące w potrzebie są w stanie zaoferować inwestorowi lepsze warunki, byleby uzyskać szybką i pewną gotówkę.

Czy pożyczki społecznościowe online mogą być metodą inwestowania?
Wielu inwestorów traktuje pożyczki społecznościowe online jako rodzaj dobrej inwestycji i lokowania kapitału, przynoszącego więcej zysku niż tradycyjne lokaty bankowe. Oferują oni przecież nadwyżki kapitału, a pieniądze cały czas pracują – po okresie spłaty pożyczki, inwestorzy otrzymują kapitał powiększony o odsetki. Im większą kwotę pożyczamy, tym wyższe są zyski, szczególnie że jednocześnie inwestor może być pożyczkodawcą wielu osób. Nie ma wyznaczonej minimalnej kwoty inwestycji, dlatego aby przekonać się o poprawnym działaniu tego systemu, warto pożyczyć środki zaczynając od niewielkich sum. Dodatkowo inwestor oferujący social lending nie musi mieć obaw, że w jakikolwiek sposób straci swoje środki – platforma będąca pośrednikiem w pożyczaniu czuwa nad bezpieczeństwem każdej umowy, dlatego w razie kłopotów ze spłatą rozpocznie postępowanie windykacyjne, ale sam inwestor otrzyma zwrot środków w terminie. Dla osób pożyczających innym swoje pieniądze to naprawdę korzystny i bezpieczny sposób na lokowanie środków, bez ryzyka straty, które często występuje przy agresywnych inwestycjach, mogących przynosić spore zyski. W przypadku pożyczek społecznościowych online, nie ma takiego zagrożenia.

Pożyczki społecznościowe online – dlaczego warto z nich skorzystać?
Jak już wspomniano, pożyczki społecznościowe do dobry sposób na pożyczanie pieniędzy, jeśli tylko zależy nam na braku pośrednictwa firm pożyczkowych lub banków. Dzięki temu pożyczanie może być nie tylko łatwe ale i szybkie, zależne od tego w jakim czasie znajdziemy osobę zainteresowaną naszą ofertą. Z racji tego, że cały proces pożyczania odbywa się bez zbędnego pośrednictwa, nie są wymagane od użytkowników żadne zawiłe formalności – założenia konta i jego weryfikacji można bez problemu dokonać z domu, wystarczy dostęp do Internetu. Do działania na platformie nie są wymagane żadne zaświadczenie o meldunku, zatrudnieniu czy zarobkach, nie jest też sprawdzane BIK – jeśli jednak pożyczkobiorca chce zwiększyć swoją wiarygodność, za dodatkową opłata może wprowadzić takie weryfikacje. Za terminowe i rzetelne spłacanie zobowiązań użytkownicy portali mogą zbierać punkty, będące dodatkowym potwierdzeniem ich rzetelności. Cały proces wygląda naprawdę dobrze i najważniejsze jest to, że gwarantuje wygodne pożyczanie, bez ryzyka dla obu stron. Nie ma się więc co dziwić, że powoli pożyczki społecznościowe online zaczynają stanowić realną konkurencję dla wielu działających na rynku firm zajmujących się udzielaniem szybkich pożyczek.

Inwestowanie Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kaska_m
Kaska_m
6 lat temu

ak wygląda sprawa pożyczek zaciąganych przez internet? Czy są one bezpieczne?
Chcę zaciągnąć pożyczkę, ale nie wiem gdzie (kwota około 2000zł).

Słyszałam o KOKOS i kredito24.

Czy moglibyście coś polecić?

latszuk
latszuk
6 lat temu

Jest wiele możliwości zaciągnięcia pożyczki przez internet. KOKOS to firma udzielająca tzw. pożyczek społecznościowych. Kredito24.pl to firma z sektora pozabankowego udzielająca tzw. chwilówek. Obie działają na innych zasadach. Kredito24.pl najprawdopodobniej przed udzieleniem Ci pożyczki na taką kwotę sprawdzi Twoją historię w BIK i KRD W KOKOS możesz ubiegać się o pożyczkę w ten sposób, że musisz znaleźć sobie sama inwestorów. Im lepsza jest Twoja sytuacja finansowa, tym łatwiej Ci będzie to osiągnąć. W KOKOSIE możesz spłacać w miesiecznych ratach w kredito24.pl jednorazowo po określonym okresie czasu najczęściej 30 dniach

To tak w wielkim skrócie.

Tapa
Tapa
6 lat temu

Ja polecam pożyczki społecznościowe zdecydowanie. Tutaj w dużej mierze wynegocjujesz sobie warunki umowy, zwłaszcza jeśli jesteś w stabilnej sytuacji finansowej. To całkowicie bezpieczne. Platformy tego typu przetwarzają twoje dane zgodnie z procedurami GIODO. A jeśli chodzi o warunki umowy pożyczkowej to jest ona niezmienna. Pozostaje tylko uczciwie spłacać zobowiązanie.

Urszula
Urszula
6 lat temu

Możesz spróbować pożyczyć w banku poprzez jego stronę internetową. Ale jeśli zależy ci na szybkiej i pozytywnej pozycji, to pożyczki społecznościowe są z pewnością dla ciebie.

noszka
noszka
6 lat temu

pożyczki społecznościowe są bezpieczne, ale te które sa sprawdzone. radze korzystać z takich o których się słyszało, o których można znaleźć pozytywne opinie. Trzeba uważąć na wszystko co jest zaciągane przez internet, ale wcale nie znaczy to, że pozyczki społecznościowe są niebezpieczne. Trzeba uważać na oszustów. i tyle

Profesjonalistka
Profesjonalistka
6 lat temu

Każda propozycja pożyczki przez Internet, jest korzystna, ale zanim się zaciągnie taką pożyczkę, należy ją dokładnie sprawdzić. Na szczęście wiele jest w Internecie miejsc, gdzie można znaleźć opinie na temat każdej pożyczki.

Jerzyk
Jerzyk
6 lat temu

Pożyczka społeczna to dobry pomysł i możliwość. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie to możesz indywidualnie dogadać się co do jej warunków. Pamiętaj jednak że niektórzy sponsorzy w tych pożyczkach sprawdzają twoją historię kredytową

chiara
chiara
6 lat temu

takie pożyczki są bezpieczne. jednak social lending w Polsce nie rozwija się zbyt dobrze, bo Polacy wciąż są nieufni w stosunku do pożyczania komuś swoich pieniędzy. również przedsiębiorcy nie są zainteresowani pożyczaniem w social lending. z jednej strony nie mogą oni tą drogą pozyskać tak wysokiego kapitału, jaki potrzebują, z drugiej nie chcą pożyczać swoich pieniędzy, jest to dla nich zbyt wysokie ryzyko.

lisek
lisek
6 lat temu

pożyczki społecznościowe za pośrednictwem sprawdzonych portali są na pewno bezpieczniejsze niż pożyczki bezpośrednie. bo na specjalnych portalach pośredniczących w social lendingu ktoś czuwa nad wszystkimi transakcjami. jak uważasz, że pożyczkodawca coś niedobrego kombinuje to zawsze możesz to zgłosić. poza tym ci pożyczkodawcy chyba są jakoś weryfikowani zanim ich się dopuści do pożyczania pieniędzy.

patka99
patka99
6 lat temu

mogą być bezpieczne, gdy bierzemy je w sposób odpowiedzialny. trzeba po prostu znać dokładnie zapoznać się z mechanizmem funkcjonowania takich pożyczek, żeby potem nie żałować, że coś zrobiliśmy źle. no i uważajmy od kogo pożyczamy, to nie zawsze muszą być uczciwe osoby.

rekino
rekino
6 lat temu

Chciałbym odświeżyć ten wątek, bo sam się zastanawiam nad wzięciem pożyczki z jednego z tego typu portali.
Czy ktoś korzystał z emonero? Ja zastanawiam się nad wzięciem pożyczki, na razie drobna kwota 1600 zł na 30 dni.
Może ktoś z was pożyczał z kokosa, finansowo albo emonero albo korzystał z takich zagranicznych odpowiedników? Interesują mnie prawdziwe opinie a nie gdybanie i gadanie tych, którzy nie korzystali, od razu dziękuję osobom pracującym dla tych serwisów 😉

Rosenthal
Rosenthal
6 lat temu

Ja pożyczałem na kokosie – i udało mi się nawet zarobić ok. 10% na dłuższej pożyczce. Szkoda tylko że mało wpłaciłem – ale też byłem ostrożny. Gdybym stracił to nie byłoby takiej tragedii – jestem raczej ostrożny w inwestowaniu i staram się rozdzielać pieniądze na różne instrumenty. Do emonero zamierzam wpłacić w przyszłym tygodniu ok. 1000 zł – na razie też więcej nie wpłacam bo zobaczę dopiero jak to mi zadziała. Taką samą kwote zamierzam wpłacić sobie na zwykłą ale dobrą lokatę w banku – moja filozofia jest taka, żeby odkładać sobie np. po 2000 zł na kwartał i dzielić na różne inwestycje i tak powoli pomnażać – do emerytury mam jeszcze daleko 😉 więc może sie uda coś uzbierać 😉

Kokoszka
Kokoszka
6 lat temu

Dokładnie – dobrze podsumowane. Mnie przekonuje oferta capitalclub – zgłaszając swoją inwestycję (czyli jednym zdaniem – starając się o pożyczkę) samemu ustala się warunki swojej pożyczki. Jest to również duże pole do manewru dla samych inwestorów,

Adam Nawalski
Adam Nawalski
6 lat temu

Pożyczki społecznościowe są OK – tyle że z punktu widzenia warunków dla pożyczająćego użytkownika to się mocno nie różnią od zwykłych. Mam na myśli to ze jak pożyczasz to taniej nie będzie niż w podobnych produktach w banku albo w chwilówkach. I nie licz że jak nie zapłacisz na czas to będzie mniej problemów -dojadą Cię i tak bo sa na to odpowiednie regulaminy. Jak słabo stoisz ze zdolnością i masz cośna sumieniu typu braki spłaty to też w wielu nie dostaniesz. Wiem to wszysto bo sam nie pożyczam ale inwestuję w pożyczki dla innych. I nie ma lipy. Inwestowałem 2000 w emonero i 1500 w kokosie. I w obu przypadkach pożyczki się spłacają jak do tej pory czyli pożyczkodawców spłacających trafiłęm. To znaczy w kokosie sobie wybrałem, a w emonero zbadali za mnie wypłacalność delikwentów i mam wypłacalnych. ALe jak bym miał pożyczać to nie zawsze bym poszedł do społecznościowych – to zależy na czym ci zależy. po chwilówkę w emonero to jak najbardziej – bo jeden pies gdzie to biorę a nie nabijam kieszeni przynajmniej bankowi. Ale po dłuższy kredyt np. w kokosie to juz mniej bo bym do banku poszedł raczej.