Ranking pożyczek bez BIK

Poradnik

Czy istnieją pożyczki bez sprawdzania rejestrów Biura Informacji Kredytowej? Czy naprawdę pożyczkodawcy do niego nie zaglądają? A może mają jakiś sposób na obejście BIK? Wszystko w tym artykule.

Co zrobić, gdy brakuje nam pieniędzy na nieprzewidziany wydatek, a kiedyś zepsuliśmy sobie historię kredytową i widniejemy w Bazie Informacji Kredytowych jako nierzetelny pożyczkobiorca? Czy są firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek takim klientom? Sprawdźmy. Poniżej znajdziecie ranking firm, które pożyczają bez sprawdzania rejestrów w BIK.

Okazuje się, że chwilówki bez BIK są często szukane przez internautów. Informacje te potwierdzają statystyki z różnego rodzaju porównywarek internetowych. Jak wyglądają w rzeczywistości pożyczki bez BIK i czy rzeczywiście jest to rozwiązanie dla pożyczkobiorców? Czym jest BIK? Jest to Biuro Informacji Kredytowej, które jest rejestrem przechowującym informacje o wszystkich pożyczkach, tych spłaconych i tych niespłaconych. Tak więc pożyczkodawca w BIK sprawdzi całą Twoją przeszłość kredytową i obecną. Na jej podstawie może określić jakim pożyczkobiorcą jesteś. Na tej podstawie może nastąpić odmowa udzielenia pożyczki. Okazuje się, że są firmy, które nie korzystają z rejestru BIK. Należą do nich:

Wandoo – pożyczka w wysokości 300 do 2500 złotych – na okres 10 do 30 dni RRSO 0%
SMART Pożyczka – pożyczka w wysokości 200 do 4000 złotych – na okres 10 do 30 dni RRSO 0%
TaniKredyt – pożyczka w wysokości 200 do 3100 złotych – na okres 5 do 30 dni RRSO 0%
Ferratum money – pożyczka w wysokości 100 do 2000 złotych – na okres 15 do 30 dni RRSO 0%
Niewielka pożyczka – pożyczka w wysokości 200 do 2000 złotych – na okres 15 do 30 dni RRSO 0%
Pożyczka plus – pożyczka w wysokości 200 do 2000 złotych – na okres 15 do 30 dni RRSO 12,87%

Wnioskując o pożyczkę bez BIK pamiętaj, że chociaż pożyczkodawca nie korzysta z rejestru Biura Informacji Kredytowej to zagląda jednak do innych baz i rejestrów. Są to zbiory informacji prowadzone przez Biura Informacji Gospodarczej (ERIF, Inomonitor czy KRD) oraz baza Związku Banków Polskich. Tak więc negatywna historia w tych rejestrach również może skutkować decyzją odmowną w sprawie naszego wniosku pożyczkowego.

Lista firm nie sprawdzających potencjalnego pożyczkobiorcy w BIK jest krótka. Tak więc, jeżeli Ci się nie uda wziąć pożyczki w żadnej z nich nie załamuj rąk, warto spróbować swoich sił w instytucjach sprawdzających BIK. Współpraca pożyczkodawcy z Biurem Informacji Kredytowej nie oznacza, że pożyczkobiorca ze złą historią kredytową z automatu zostanie odrzucony. Niektórzy pożyczkodawcy zaproponują Ci niższą kwotę pożyczki lub jakieś inne rozwiązanie bezpieczne dla obu stron. Warto wiedzieć, że nie musisz czekać, aż do momentu wniosku o pożyczkę, żeby wiedzieć jaką masz zdolność kredytową. Możesz to sprawdzić na stronie Biura Informacji Kredytowej. Możesz tam uzyskać raport ze wszystkimi swoimi danymi i całą historią kredytową, dzięki czemu decyzja pożyczkodawcy nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem.

W naszym rankingu znaleźli się kredytodawcy, którzy nie korzystają z BIK, ale korzystają z innych rejestrów. Są też pożyczkodawcy, którzy korzystają z BIK niebezpośrednio. Otóż, część firm pożyczkowych ogłaszających się, że korzysta tylko z rejestru BIG Informator częściowo korzysta z danych zamieszonych w Biurze Informacji Kredytowej. Dzieje się tak, gdyż pożyczkodawca zamawiając raport z BIG Informator może skorzystać z dwóch wariantów raportu. Podstawowego i rozszerzonego. Wariant podstawowy są to informacje tylko z rejestru BIG, a wariant rozszerzony uzupełniony jest o informacje z rejestrów BIK. O rodzaju raportu decyduje firma pożyczkowa. Tak więc możemy być sprawdzani w bazie Biura Informacji Kredytowej nawet nie wiedząc o tym. Zdarza się nawet, że konsultanci pożyczkodawców nie mają pojęcia, czy ich firma sprawdza swoich klientów w BIK poprzez BIG Informator. Pożyczkodawcy ukrywają przed nami tą informację, a jednocześnie dla firmy pożyczkowej jest ona bardzo ważna. Tak więc pożyczka bez BIK to hasło, które ma przyciągnąć większą rzeszę klientów. Kiedy wydaje nam się, że nie jesteśmy kontrolowani chętniej idziemy do takiego pożyczkodawcy.